-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 05 Ağustos 2020 Çarşamba
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
  30 AK PARTİLİYLE HASBİHAL 12.02.2020
Süleyman Çelebi  /  Çeşni
 Yazarın Diğer Yazıları
 Dumura uğrayan değerlerimiz ve Kurban
 Doğada, doğal yaşamak
 Ve Ayasofya’yı açtık
 Vefa ve nankörlük
 Ahlakı olmayanın dini olur mu?
 Necip Fazıl’dan nasihatler
 Ayasofya ve cuma namazları
 Dünyayı akıllı hale getiren insan!
 Makam ve Mevkilere sığınmak
 Unutursan hatırlatırlar
  Elini taşın altına sokmak
 Dürüstlük kimden başlamalı?
 Ahlaksızlıklar ahlak yerine geçince
 Bir nefese bin şükür
 Hayatı anlamak
 Beterin beteri var
 Allah ıslah etsin hastaları
 Ya Rabbi Şükür
 Dünyanın tek gündemi Koronavirüs
 COVİD -19 / CORONAVİRÜS
 Ey Ahali Diye Bağırası Geliyor İnsanın
 OSMANLI TOKATI ve TÜRKLER
 MANEVİYAT TRENDİMİZ VE ÜÇ AYLAR
 YOĞUNLUKTAN BİRŞEY GÖREMİYORUZ
 30 AK PARTİLİYLE HASBİHAL
 HOYRATÇA KENDİMİZİ TÜKETİYORUZ
 DOLMUŞA BİNMEK
 İNANÇSIZLIK TAKINTISI
 26 İLME YÖNELME
 26.Bizde Arap Kaymakam, Libya’da Türk Başbakan; Sadullah Koloğlu
 24. YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN MU?
  ALLAH İÇİN YAPTIKLARIMIZA BİR BAKALIM
 ÜMİTLER BİTTİ Mİ YANİ?
 ERİTTİĞİMİZ DEĞERLERİMİZ
 20. İKNA ET, YÖNET, KULLAN
 SAÇMALIKLARLA MUTLU OLMAK
 MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ
  DÜNYAYA GÜNDEM OLAN MİLLETİMİZ
 Makineleşen insan, robotik toplum
 BİNLERCE MAZERETİ KENARA KOYUP, YA ALLAH DEMEK
 ATEŞ BÖLGESİNDEYİZ
 DİN GÖREVLİLERİ VE CAMİLER HAFTASI
  OKULLARIMIZDA İMAM HATİP FARKI
 SUDAN PARA ALINIR MI?
 MERKEZ CAMİSİNDE İLGİNÇ BİR HATIRA
  UNUTKANLIK VE 17 AĞUSTOS
 TOPLUMUN DİNAMİKLERİ
 İNİSİYATİF ALABİLEN BÜROKRAT
 LİYAKAT VE KALİTE
 ÖNCE KENDİNDİMİZE BAKSAK
 NASIL ANLATSAM, KIVRANIYORUM
 TEKNOLOJİ VE DİRİLİŞ İMAM HATİP LİSESİ
 BİSMİLLAH İLE
 

Geçen Çarşamba AK Parti İl Başkanlığımız Yalova ve ilçelerinde geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı yapan tüm isimleri bir toplantıya davetle bir araya getirdi. Bu toplantıdan daha önce de İl teşkilatlarındaki yöneticilerle de bir araya gelindiğini öğrendik. Ben de davete icabet edenlerdenim. İl Başkanı Muğlim BAĞATAR  kısa bir konuşma yaptı. Partinin en zor günlerinden bu güne dek, bu partide yönetici olan, teşkilatlarında görev alan, üyesi olan, oy veren, hatta sempati duyan herkesin emekleriyle, destekleriyle ülkenin bu günlere geldiğini belirtti. Sayın R. Tayyip beyin arkasındaki en büyük gücün de bu güç olduğuna değindi. Bu birlikteliğe her zamanki gibi muhtaç olduğumuzu vs. belirtti. Aslında dediklerinin hepsi doğru beyanlardı.


AK Parti severlerinin, parti teşkilatlarında vefakarlığın unutulduğu, emeğe saygının eridiği gibi eleştirine bir nebze kulak verme çabasıydı belki bu toplantı. Aslında böyle bir organizeyi yapmak bana göre cesarettir her şeyden önce. Orada belki ciddi eleştiriler de olabilir, ortam gerilebilir veya çok değer gören bir davranış olarak da karşılanabilirdi. Bu cesaretin tezahürü, değer gören bir toplantı olarak hafızalarımızda kaldı.

 

Katılımcılar yıllar sonra partide görev almış, her birinin onlarca anısı olan, hafızalarında silinmeyen yaşanmış hikayeleri bulunan elliye yakın aynı tavanın balığı bir araya geldi. İlçe Başkanları kendinin parti tarafından unutulduğunu düşündüğü bir anda, böyle bir davet buruk bir sevinçle, biraz da tedirgince davete katılmışlardı. Belki çok renkli bir toplantı olmamış olabilir. Ama bir cesaret ve bedenleri ve ruhları bir araya toplama denemesiydi.

 

Bu organize, il başkanı ve başkanlığının kendi iradeleriyle oluşmuş ise bu yürekliliğe ve vefakarlığa tebrik ve teşekkür hepimizin görevidir inancındayım. Çünkü gerçekten son yıllarda geçmiş hafıza çok önemsenmedi. “Dünya bir penceredir, her gelen baktı geçti” sözü gibi, bunlar dönemini bitirdi gitti. Artık arkaya bakmaya gerek yok. Bunları ciddiye alırsak bize ayak bağı olurlar. Bunlara selam verirsek yarın bizden talepleri ve beklentileri olur. Bunlar gitti, bir daha gelmelerine zemin hazırlamayalım gibi bakışlara muhatap olan eski yöneticilerimiz ve emektarlarımız çoktur. Bu nedenle bu toplantıyı cesaretli ve değerli buluyorum.

 

Toplantıya katılan davetlilerde hırçınlık, kin işaretlerinin bulunmaması, aksine özlenen bir tablo olarak yansıması da ayrı bir güzellikti. Söz alıp konuşan bazı eski yöneticiler de, mantıklı, samimi, yapıcı, katılımcı eleştirilerde bulundular. Çalışmaların, saha hakimiyetinin yeterli olmadığı gibi vurgular da yapıldı.

 

AK Parti gerçekten hizmetten milleti doyurdu, hatta semirtti. Artık bazı aklı evveller, “Bu kadar hizmete, projeye, çalışmalara ne gerek var, artık boğulduk. Yarın gelecek insanlar ne iş yapacak? El atılmadık alan bırakmadınız. Artık Allah aşkına durdurun bu Tayyib’i.” Diyen dahili ve harici bedbahtlar var. Oysa dünya bizden 50 yıl ilerden giderken, onlardaki hız bizden daha enerjik. Daha az emekle, daha çok işler yapabiliyorlar. Sermayelerini iyice semirtmiş, dünya ekonomisini istediklerinde, istedikleri gibi sallıyorlar. Bu nakıs bakışların karşısında partimiz ve partililerimiz yapılan proje ve çalışmaları yerel ve taban bazında yeterince anlatamıyorlar. Bu bir teşkilatlanma, ekip meselesidir ve medya meselesidir.

 

Hazır sahada ve teşkilatta emeği olan, pişmiş, olgunlaşmış, tecrübe sahibi bir çok partili kenarda beklemekte, hatta eksiklikleri görerek bireysel mücadele vermektedirler. Bu güç ve enerji örgütlü bir şekilde harekete geçirilmelidir. Oysa muhalif gruplar kurdukları sosyal medya sistemiyle, birçok yalan haber ve algı sistemiyle sosyal medya kullanıcılarını etkin bir şekilde tesir altına almaktadırlar. Yapılan projeler, ülkeyi ayağa kaldıran projeler olsa da soğan, patates hikayesinde olduğu gibi uyduruk nedenlerle toplum yanıltılmakta ve direnişe, muhalefete yönlendirilmektedir. Günümüzde gazete, dergi, kitap okumanın yerini özellikle gençlerimiz sosyal medya ile doldurmaktadır. Sosyal medyada da kendi seçtiklerini değil, önüne, sayfasına düşenleri takip etmekte ve etkilenmektedir.

 

AK Partinin ülkemize getirdiği teknoloji kullanımı gelişmişliğinden, kendisi yeterince yararlandığı inancında değilim. Sosyal medyada her yönetici, eski-yeni her partili ülkemizdeki başarılı çalışmaları en ücra köşelere kadar tanıtamazsa, başkaları yapılan yatırımların bir rezillik olduğuna ikna eder toplumu.

 

Bütün bu kılcal ağların çalıştırılabilmesi, kendi insanımıza değer vermekten geçer, “Bunlar zaten cepte keklik” anlayışıyla değil, bu elimizdeki gücü katlanarak nasıl kullanabilirizin aritmetiği yapılmalı. Kendi insanımız deyip, arayıp sormadığımız, değer vermediğimiz, gücünü arkamıza destek almadığımız her dost, “gözden uzak olan, gönülden de uzak olur” sözü gereği eriyip gidebilmektedir. Sonra da bu insanları ihanetle vs. suçlayabiliyoruz. Devlet de, STKlar da aile gibidir. Aile fertlerinin bazısını önemseyip, bazısını dışlarsak; bazısını ödüllendirip, bazısını cezalandırırsak aile mutluluğu, dağılan aileye dönüşür.

 

Bir başka husus, davet edilen her yöneticinin hedeflediği hizmetlerden yapamadıklarını, sonraki yöneticilere aktarma ve uygulanabilir olanları hayata geçirme ve Yalova halkına sunma fırsatı da olabilmelidir. Ancak tabii ki bu dilekler iyi niyet temennisi olarak genellikle kalmaktadır. Keşke enerjimizi kendi aramızdaki mücadeleden çok, ortak iş yapabilmede kullanabilsek, Tayyip Beyin de yükü ciddi bir şekilde hafifleyecektir. İnsan vicdanı doğruya meyyaldir. Doğru ve iyiyi topluma arz ederseniz, mutlaka karşılık bulacaktır. Ama enerji parti içi yer kapmaca, ayak oyunları, çıkar sağlama gibi ahlaken anlamsız şeylere harcanıyorsa, başka düşmana gerek yok erimek için.

 

Bu satırlarımızda naçizane olarak yorumlarıma birçok dostumuzun da katıldığını düşünüyorum. Burada her ne kadar “AK Partililere” hitap etmiş gibi görünse de aslında her STK için geçerli kurallar bunlar. Ama aynı zamanda bir öz eleştiri olarak da düşüncelerimi paylaşmak istedim. Sürçü lisan varsa da anlayışınıza sığınırım. Selam ve Saygıyla. 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Vefa Salman’ın, ‘BEN SUÇSUZUM’ demesi ne kadar inandırıcı?
İdris Durmuş


Z kuşağının köylerimiz için yeni fikirleri
Süleyman Çelebi
Çeşni

Dumura uğrayan değerlerimiz ve Kurban

Copyright © 1995 - 2020
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!