-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 28 Kasım 2021 Pazar
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Memleket Partisi, esnafın sorunlarını dinledi   22.10.2021  
   Memleket Partisi Yalova İl Yönetimi, Yalova Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Birlik Başkanı Hüseyin Çetin ve Birlik Yöneticileri ile esnafın sorunlarını konuştu.
   

Memleket Partisi olarak her fırsatta vatandaşlarla buluştuklarını ve oldukça verimli bir sohbet gerçekleştirdiklerini aktararak Birlik yöneticilerine teşekkür eden Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, “Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarını ziyaret ediyor. Sorunları ve çözüm yollarını konuşuyoruz” dedi.

 

Şener, “Bu karanlık gidişe bir son vereceğiz”

Normal zamanda bile Yalova’da esnaflık yapmanın zor olduğunu belirten Başkan Şener, “4-5 ay çalışıp kazanılanla yılın geri kalanı idare edilmeye çalışılır. Ancak Pandemi ile bu zor işleyen çark iyice bozuldu. Özellikle geçtiğimiz yıl tam kapanma günleri ile ekonomik açıdan içeri giren esnafımız, her ne kadar bu yaz telafi etmeye çabalasa da hayat pahalılığı, maliyetlerin yükselmesi, dövizdeki sürekli yükselen grafikler nedeniyle umduğunu bulamadı. Pandemi günlerinde alınan destek kredilerinin geri ödemesi ve kış aylarındaki iş daralması ile birlikte şimdi kara kara zorlu kışı nasıl atlatacağını düşünüyor.

Ne iktidar ne de muhalefet esnafın halinden bihaber! Memleket Partisi olarak geçmişi geri alamayız ancak esnafımızın da geleceğini birlikte geri alacağız. Bu karanlık gidişe bir son vereceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Şener, “Meslek örgütlenmelerindeki tüm sorunları gidereceğiz”

Parti programlarında esnaf ve sanatkârlara çok önemli yer verildiği bilgisini paylaşan İl Başkanı Şener, “Yapılacaklar tek tek dile getirildi. Memleket Partisi iktidarında esnafımız kendisini yalnız çaresiz hissetmeyecek. Kalkınma planlarımızda esnaf ve sanatkârların hizmet, yan sanayi ve sanayi sektöründe istikrar ve üretim unsuru olduğunu vurgulayacağız. Esnaf ve sanatkârların iş kollarını ve faaliyet alanlarını yeniden düzenleyeceğiz. Devlet desteğiyle ucuz tesis ve işletme kredisi imkânları sağlayacağız. Meslek Liselerinde Kalfalık ve Çıraklık eğitimlerini etkin hale getirip, mezunlarına istihdam imkânları sağlayacağız. Teknoloji ve dijitalleşme başta olmak üzere ilgili tüm alanlarda danışmanlık ve eğitim olanakları sunacağız. Teknik ve mali desteklerle KOBİ olabilmelerini teşvik edeceğiz” ifade ederek, meslek örgütlenmelerindeki tüm sorunları gidereceklerini aktardı.

 

Şener, “KOBİ, esnaf ve çiftçimizin sırtındaki vergi yükünü azaltacağız”

Sermayeye erişimdeki engel ve zorlukların aşılmasına öncülük edeceklerini, büyük işletmelerle adil rekabet çerçevesinde işgücü ve istihdam kalitelerini geliştirmek amacıyla devlet desteği vereceklerini belirten Ertan Şener, “Kredi garanti fonu uygulamalarını geliştirip, yaygınlaştıracağız.

Sigorta prim, vergi destekleriyle fazladan istihdam yaratmalarını teşvik edeceğiz. Esnaflara dair sosyal güvenlik sistemini yeni, düzenlemeler yapıp geliştirecek, esnafımızın omzundaki yükü hafifleteceğiz. Teşvikler getirip, bütçede oluşturulacak fon ve yatırımlarla esnafımızı küresel rekabet ortamında destekleyecek, yalnız bırakmayacağız. Sergi, tanıtım günleri, panayır ve fuarların ülke genelinde esnafımıza zarar vermek yerine destekler bir şekilde planlı bir şekilde yapılmasını, bu özel günlerin yurtdışında da tanıtılmasını hedefleyeceğiz.

Ücretin asgari kısmında vergi almayacağız. Vergisini düzenli ödeyen mükelleflerin vergi yasaları karşısında mağduriyetini kesinlikle gidereceğiz. KOBİ, esnaf ve çiftçimizin sırtındaki vergi yükünü azaltacak adil bir hale getireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Bir Haftanın Ardından
İdris Durmuş


Öğretmenlerimiz
Süleyman Çelebi
Çeşni

Dede Dünden Biraz Anlatsana (1)

Copyright © 1995 - 2021
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!