-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 22 Şubat 2020 Cumartesi
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Çiftlikköy’de Erzurumlular Derneği kuruldu!   07.08.2019  
    Çiftlikköy’de yaşayan Erzurumluları bir çatı altında toplamayı hedefleyen Erzurumlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu.
   

  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Öğretmen Sokak, Burak Apartmanı, No:6’da faaliyete geçen Erzurumlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çiftlikköy’de yaşayan Erzurumluları bir çatı altında toplamayı hedefliyor.

  Kurucu Başkanlığını Erdoğan Pasin’in yaptığı derneğin yönetim kurulu üyeleri ise Kenan Yılmaz, Muhlis Polat, Zekai Ünallı, Zeki Dolu, Ahmet Yücel Taşdüzer, Kemal Durnagöl, Ahmet Atbaşı ve Mustafa Oğuz Daştan isimlerinden oluşuyor.

 Başkan Erdoğan Pasin, “Çiftlikköy’deki hemşehrilerimiz arasında dayanışma, yardımlaşma ve kültürel anlamda birliktelik sağlamak amacıyla derneğimizi kurduk. Amacımız sadece Erzurumlularla değil İlçede yaşayan diğer vatandaşlarımızla da bir araya gelip kültürel faaliyetler gerçekleştirmektir. Derneğimiz kıraathane modunda olmayacak. Gerçekten kültürel anlamda çalışmalar yapmak istiyoruz. Dernekte kadın kollarımız da olacak. Kadınlar bir araya gelsin, etkinlikler düzenlesinler istiyoruz” dedi.

 

 

  Şu anda 100 üyelerinin olduğunu belirten Pasin, “ İlçede yaklaşık 1000 Erzurumlu var. Üye çalışmalarına başladık. Dernek binamızı bayramda açacağız. Ulaşamadığımız hemşehrilerime buradan sesleniyorum. Derneğimize gelin, oturalım, muhabbet edelim. İyi günde kötü günde bizimle irtibata geçin. İhtiyaç halinde sizin yanınızda olacağız” diye konuştu.

  Pasin son olarak dernekte kütüphane açacaklarını belirterek, “Öğrenciler gelip ders çalışabilecekler. Dernekte eğitimciler olacak. Eğitimli üyelerimiz gönüllü olarak öğrencilerimize ders verecekler” diye ekledi.

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

BU HIRSIZLIK VE YOLSUZLUK, VEFASIZ VEFA’YI KOLTUĞUNDAN EDER
İdris Durmuş


BU EVDE ŞEFKAT VAR…
Süleyman Çelebi
Çeşni

YOĞUNLUKTAN BİRŞEY GÖREMİYORUZ

Copyright © 1995 - 2020
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!